Možno ste si už všimli, že dlhodobo spolupracujem so značkou Desenio.  Keď ma naposledy oslovili s ďalšou kampaňou, rozhodla som sa jej bartrovú časť využiť na vytvorenie VISION BOARD-u namiesto nákupu klasických rámov s postermi. A prečo? Pretože verím v silu vizualizácie:)


Vizualizácia je nástroj, o ktorom hovoria všetky múdre knihy a pojem s ktorým sa narába v rozhovoroch s tými najbohatšími a najúspešnejšími ľuďmi sveta. Je to obľúbená a vraj aj super efektívna metóda na dosiahnutie úspechu (samozrejme skombinovaná s inteligentným plánovaním a konzistentnou prácou). Vizualizácia je nástroj, ktorý nič nestojí a môže vám pomôcť na ceste za dosiahnutím vašich cieľov bez ohľadu na to, aké sú.

Ako funguje vizualizácia?

Ako autor Williams Arthur Ward povedal „Ak si to viete predstaviť, viete to aj dosiahnuť.“ Ľudské myslenie funguje v obrazoch a keď svoje myslenie nastavíme na určitý obraz a úprimne tej predstave uveríme, myseľ nás bude akoby navádzať k dosiahnutiu tohto cieľu a bude priam vyhľadávať príležitosti ako sa tomuto cieľu priblížiť. A najlepšie na tom je, že vizualizáciu môžeme využiť vo všetkých oblastiach nášho života či už to bude zdravie, finančná situácia alebo vzťahy.

Vizualizácia je natoľko efektívna, že ju využívajú psychológovia pri liečení chorôb ale aj tréneri pri príprave športovcov na ich výkony. „Dokázalo sa, že vizualizácia ako mentálne cvičenie dokáže posilniť našu motiváciu, zvýšiť sebavedomie a dôveru v svoje schopnosti, predpripraviť mozog na úspech a zlepšiť našu akcieschopnosť – všetko, čo je podstatné pre dosiahnutie našich životných cieľov a plánov,“ tvrdí Andy Winson, úspešný tréner, mentor a motivátor. Technika vizualizácie sa využívala v športe vyše 50 rokov a v súčasnosti ju používa väčšina olympijských športovcov.

Môj vision board

Na praktické využitie techniky vizualizácie stačí zatvoriť oči a predstavovať si, ale ja som sa rozhodla tento môj zvyk doplniť aj reálnou nástenkou zhmotňujúcou moje predstavy a ciele, tak aby som si ich čo najčastejšie pripomínala a stále ich mala na očiach.

Dala som dohromady inšpiratívne obrázky a citáty z Desenio a časopisov, čo som mala doma a vyskladala si z nich koláž mojej vízie na najbližší rok. Je to mix materiálnych ale aj neuchopiteľných cieľov. Toho čo v živote mám a za čo som vďačná ale aj toho čo ešte nemám a chcela by som. Skladačka mojich snov, prianí a cieľov, toho čo mi robí radosť a čo mi príde estetické.

Vision board je veľmi osobná záležitosť, takže pri pohľade na ten môj sa vám môže zdať chaotický, ale ja ho čítam ako otvorenú knihu a viem si presne predstaviť čo ktorý obrázok reprezentuje a prečo je tam. A či mi naozaj pomôže dosiahnuť to, čo som si na tento rok zaumienila vám dám vedieť presne o rok 😉

AD* S kódom “DANAHAVANA” môžete od 9-15. februára využiť zľavu 30% na všetky produkty okrem rámov, výberových a personalizovaných plagátov na  všetkých Desenio stránkach.

PLAGÁTY NA FOTKE:

Flash your cash plagát – https://desenio.sk/sk/flash-your-cash-plagat

Streets of Paris plagát – https://desenio.sk/sk/street-of-paris-plagat

Breakfast at Tiffany’s plagát – https://desenio.sk/sk/breakfast-at-tiffanys-plagat

Work on you, for you plagát – https://desenio.sk/sk/work-on-you-plagat

Share: