Máme necelé dva týždne do Vianoc a stavím sa že nejeden z vás ešte stále nemá darčeky. Nejdem sa púšťať do kompletnej „gift guide“ pre neho, pre ňu, pre deti, pre rodičov, pre domácich miláčikov  (áno, aj tipy na darčeky pre psov som už na iných blogoch zahliadla:)) ale radšej sa sústredím len na to, čomu naozaj rozumiem. T.j. ako spraviť ženu šťastnou – teda aspoň pod vianočným stromčekom:)

Tu je pár univerzálnych tipov, ktoré by mňa, moje kamarátky a verím tomu, že takmer každú ženu pod vianočným stromčekom potešili:

1. Luxusná kozmetika

Zámerne píšem luxusná, pretože tú bežnú si každá z nás môže v DM-ke kúpiť za pár drobných aj sama. Problém s luxusnou kozmetikou z môjho pohľadu nie je že by sme si ju nemohli dovoliť, ale že si ju skrátka nedoprajeme. Každá z nás, ktorá si vie spočítať dve a dve si radšej vloží sto  eur na sporiaci účet, alebo si zaplatí kurz angličtiny, namiesto toho aby si kúpila limitovanú edíciu Louboutin špirály.

Ďalšou výhodou je, že luxusná kozmetika sa jednoducho vyberá. Pozrite sa svojej polovičke do kozmetickej tašky a nahraďte jeden produkt, ktorý používa luxusnou verziou. Má svoj obľúbený červený rúž L‘oreal? Kúpte rovnaký odtieň Chanel rúžu. Používa Maybeline púder? Kúpte jej najkrajší púder na trhu – Guerlain Meteorites Powder. Nahraďte jej 3-eurovú špirálu, zlatou verziou od Estee Lauder. Nepoužíva kozmetiku a vystačí si s Labelom? Kúpte jej Dior transparentný hydratačný lesk. Možnosti sú nekonečné.

2. Keep-cup alebo BPA-free fľaša

Praktický, pekný a eco-friendly darček. Či už si ráno ulieta na káve, alebo čaji keep-cup využije v každom prípade. To isté platí aj pre BPA-free fľašu. Ja nosím tú svoju non-stop do fitka, na cestovanie, alebo len tak do kabelky každý deň. Pitný režim treba dodržiavať a ak to je bez zbytočných chemikálií a plastového odpadu o to lepšie, no nie?

S originálnou verziou keep-cupu prišla nedávno aj fashion-artistka DanyelaArt. Je nádherný a podporíte tým lokálnu tvorbu. POZRI TU

3. Darčeková poukážka

Nechajte to na ňu. Toto je podľa mňa ideálny darček ak jej chcete spraviť radosť, ale nechcete strácať čas výberom konkrétneho produktu s 99 percentnou šancou že sa aj tak netrafíte:) Kúpte jej darčekovú poukážku jej obľúbenej značky. A ak si netrúfate vybrať ani len tú značku, stavte na istotu a kúpte jej darčekovú poukážku na nákup spodného prádla (môj osobný favorit Intimissimi), alebo darčekovú poukážku na nákup šiat (môj osobný favorit 😀 SHATY) .

Koniec koncov, ktorá z nás nemiluje spodné prádlo a šaty:)

4. Pekné pyžamo

Dávno sú preč tie časy, keď pyžamá bolí flanelové, spravidla od rodičov a každoročne pod stromčekom (ne)chceným darčekom. Tie o ktorých píšem ja sú saténové, pohodlné a sexy, skrátka také vďaka ktorým sa večer budete tešiť do postele. Moja obľúbená značka so širokým výberom a krásnym tovarom je Lazewear.

Ďalším super darčekom je župan, či už saténový, alebo bavlnený a jedna vec ktorú by som sama chcela ale ešte nemám – maska na spanie. Obzvlášť praktická ak často cestujete, alebo spávate v miestnosti kde sa nedá poriadne zatemniť. Tma je jednou z najdôležitejších vecí ovplyvňujúcich kvalitu spánku.

5. Letenky

Toto je taký no-brainer darček. Koho by nepotešili letenky?  Zážitkové darčeky sú podľa mňa tie najlepšie a ak sa trafíte do destinácie z jej  bucket listu o to viac. Určite vám za posledný rok spomínala nejaké miesto kam by sa chcela ísť pozrieť, o ktorom už dlho sníva, alebo kde bola jej kamarátka a vyzeralo to tam podľa fotiek super. Stačí počúvať.

A ak už NAOZAJ neviete kam, booknite Paríž – klišé ale poteší:)

Prajem vám šťastné a veselé 🙂

Share: