Stalo sa vám niekedy, že ste si niečo kúpili a potom ste to videli na každom rohu? Ja by som odprisahala že po slovenských cestách nikdy nebehalo toľko Fábií, ako keď som si kúpila tú svoju (ktorá si nesie titul môjho prvého auta 🙂 ). Alebo som si ich MOŽNO len viac všímala… Naše myšlienky totiž navigujú našu pozornosť či už je to na auto, na podobne naladených ľudí, alebo keď to zovšeobecním na to pozitívne alebo negatívne. A to na čo sústredíme našu pozornosť koniec koncov formuje našu momentálnu náladu ale z dlhodobého hľadiska aj našu osobnosť. Väčšinou sa to však deje na podvedomej úrovni a aj keď každý z nás už určite počul že „čo vyžaruješ, to priťahuješ“ zdá sa že len málokto otočil túto skutočnosť vo svoj prospech.

Je dokázané, že placebo efekt v mnohých prípadoch už vyliečil (teoreticky) nevyliečiteľné choroby, o vizualizácií, afirmáciach a sile myšlienok hovoria a píšu tí najúspešnejší ľudia sveta naprieč odvetviami takže otázkou už len zostáva ako svoje myšlienky ovládnuť a nastaviť ich na poloplný skôr než poloprázdny pohár. 🙂

Ja som si o tejto tématike veľa čítala, pozerala, počúvala no hlavne skúšala všemožné rady pretože aj ja, podobne ako väčšina z nás niekedy bojujem s negatívnymi myšlienkami. Rozhodne netvrdím, že som našla zázračný recept ako sa ich zbaviť ale sú dve veci, ktoré mi pomohli posunúť sa správnym smerom – tréning vďačnosti a uvedomelý výber vplyvov, ktoré si do života púšťam.

VĎAČNOSŤ

Kedysi by som sa nad týmto konceptom možno pousmiala, ale čím som staršia, tým viac rozumiem prečo je vďačnosť taká dôležitá. Presúva našu pozornosť z toho čo nemáme a chceme, na to čo máme a možno považujeme za samozrejmosť. Pravidelný tréning vďačnosti preorientuje našu myseľ z nedostatku na dostatok a je overenou metódou proti depresií aj stresu. Je úplne jedno, či vďačnosť prejavujeme formou modlitby, píšeme si zoznam, alebo si len večer/ráno v posteli porozmýšľame nad tým za čo sme vďační, hlavné je začať a vytvoriť si z toho zvyk. Ja som bola veľmi nekonzistentná a preto som si od nového roku kúpila @fiveminutejournal v ktorom si ráno a večer vyplním pár stručných otázok a z mojej skúsenosti naozaj funguje (používajú ho napr. aj Emma Watson alebo Tony Robins).

Pre začiatok odporúčam malú pripomienku na stenu formou tohto plagátu:

VPLYV PROSTREDIA

To kým a čím sa v živote obklopujeme má na nás neskutočný vplyv. Od toho čo pozeráme, počúvame, čo čítame, koho sledujeme na sociálnych sieťach až po to kde bývame, v akých farbách si zariadime bývanie a čo nám visí na stenách. Na každej drobnosti záleží a preto sa snažím aby všetky podnety z môjho okolia, nad ktorými mám kontrolu na mňa pozitívne vplývali a inšpirovali ma.

O mojich obľúbených podcastoch som písala pod týmto príspevkom, o 5 knihách ktoré mi zmenili život v tomto článku a dnes vám chcem napísať o mojich nových obrazoch. Už niekoľko rokov mi na stene visela nástenka, kde som si dávala obľúbené obrázky a citáty. Táto obrazová stena je takou sofistikovanejšou a estetickejšou náhradou mojej starej nástenky. Obrazy ktoré som vybrala znázorňujú harmóniu, motiváciu, lásku podľa mňa nenásilným spôsobom a vďaka farebnej kombinácií sa mi do izby perfektne hodia. Spolu s kvetmi a  hlavne v slnečné dni tvoria prostredie v ktorom sa proste nedá mať zlú náldu a o to presne ide! 😀 

Tento článok vznikol v spolupráci s Desenio. S kódom „DANAHAVANA“ môžete od 21-23. januára využiť zľavu 25% na všetky produkty okrem rámov, výberových a personalizovaných plagátov na  všetkých Desenio stránkach. Sledujte @desenio pre ešte viac inšpirácie!

Plagáty na fotke:

  1. SOMETHING YOU’VE NEVER HAD PLAGÁT
  2. DRIED BOUQUET NO2 PLAGÁT
  3. ABSTRACT BOXES PLAGÁT
  4. CLOSE TO YOU PLAGÁT
Share: