Ja som svojim preháňaním známa. Veď to poznáte „Bolo tam milión ľudí!“ a „Otvor okno, je tu sto stupňov!“ ale verte mi že nepreháňam keď poviem, že som zažila najkrajšiu lyžovačku môjho života! A kde? No predsa v Schladmingu!

Na začiatku tohto článku by mal byť disclaimer NOTPAID, pretože sa vám chystám Schladming silno predať. Ale povedzme si, kto by mi už len platil – mesto Schladming? 😀 Berte teda tento článok len ako moje úprimné odporúčanie, pretože to čo sme zažili na tohtoročnej lyžovačke by som dopriala každému.

Prečo teda Schladming?

VÝHĽADY

A tie sú tam ako z pohladnice! Či už ste na chate, na svahu, alebo v saune s veľkou pravdepodobnosťou budete mať pred sebou dychvyrážajúcu scenériu. A neviem ako vy, ale ja tie výhľady milujem. Pri hľadaní ubytovania je to jedna z najdôležitejších vecí na základe ktorých rozhodujem. Veď nechutia tie raňajky lepšie pri pohľade na Alpy, než na susedovu stenu? 😀

SVAHY A VLEKY

Ja mám pocit, že v Schladmingu (alebo celkovo v Rakúsku?) mysleli aj na posledný jeden detail k spokojnosti zákazníkov. Vyhrievané sedačky na vlekoch, žiadne rady a čakanie, dokonale upravené zjazdovky, reštaurácie a bary s úžasnou atmosférou a skvelým jedlom. A k tomu všetkému ceny porovnateľné so slovenskými strediskami.

Za mňa bolo veľké plus hlavne to, že sa na vlekoch nikdy nečakalo. Ľudia sú rozptýlení a vďaka tomu môžete na lyžovačke naozaj lyžovať (koľko vám kondička dovolí) a nie polovicu času stráviť v rade na lanovku.

PRECHÁDZKY MESTOM

Schladming má to najkrajšie historické centrum so všetkým čo k tomu patrí – kostolík, radnica, lokálne reštaurácie, obchody s talizmanmi a to všetko obklopené horami a zjazdovkami. Je tam čo vidieť, kam ísť aj čo robiť.

AQUAPARK

Viete si predstaviť niečo lepšie ako si po celodennej lyžovačke zbehnúť do wellneska? To v Schladmingu má obrovský plavecký bazén a sauny od výmyslu sveta s jednou špeciálnou vonkajšou, ktorá má presklenú stenu s výhľadom na zjazdovku – zase tie výhľady 🙂

Ak k tomu všetkému trafíte aj krásne počasie, máte o rozprávkovú lyžovačku postarané. Veď posúďte podľa fotiek sami 🙂 

Share: