Tento článok ma napadol pri pohľade na tieto fotky, ktoré vznikli v Púchove – mieste kde som vyrastala, odkiaľ mám celú rodinu a kde trávim každú voľnú chvíľu. Keď poviem, že idem „domov“ myslím tým Púchov a nie moje oficiálne trvalé bydlisko Nové Mesto nad Váhom:)

No a čo v tom Púchove? Stretávame sa tam celá rodina u mojich starých rodičov, každý víkend bez výnimky. Je tam vždy plný dom, dobrá atmosféra, skvele navarené a smiech sa ozýva až k susedom. Je to moje happy place kde chodím načerpať energiu a dobiť baterky:) …a aj napriek tomu že zbožňujem rovnako dedka, za tú atmosféru všetci vďačíme hlavne babke.

A aká je moja babka? COOL! 😀 po všetkých stránkach. Vyrastala na dedine, v dobe bez elektroniky, možnosti cestovať a celý život sa venovala svojmu remeslu. Má svoje old-school názory a hlavne sedliacky rozum, ktorý my moderní ľudia niekedy zabúdame používať. Jej rady majú cenu zlata a ja si po ne pravidelne chodím:)

Obrázok 2 S čím sa babke nepochválim
Obrázok 6 S čím sa babke nepochválim

Moja babka je mi vzorom, hlavne svojim charakterom a hodnotami. Sme si veľmi blízke ale aj tak často krát narazíme na témy, pri ktorých dvojgeneračný rozdiel skrátka neoklameš:) Koniec koncov sa na všetkom spolu zasmejeme, ale tu sú veci, s ktorými sa babke veru nepochválim:

....že mám upratovačku

A už nejaký ten piatok:) Svojho času som bola full-time zamestnaná a po práci a víkendoch som rozbiehala svoj biznis (SHATY | E-shop a online požičovňa šiat). Keď k tomu pripočítate že niekedy človek musí ešte jesť a spať a nechce sa vzdať toho minima voľného času, ktorý mu zostáva na úkor upratovania, veľa možností nezostáva.  

Dlho sa to vo mne bilo, kým som to „vzdala“ a nechala si pomôcť. Je to hanba? Podľa mňa nie, ale staršia generácia by ma za to asi nepochválila:)

....že v kuchyni nestrávim viac ako 30 minút

To je moje pravidlo. A neverili by ste koľko plnohodnotných, zdravých a chutných jedál sa do pol hodiny dá navariť. Gulášu, alebo sviečkovej sa síce môj frajer odo mňa nikdy nedočká, ale rada ho cez víkend zoberiem ku babke, kde ich bude mať v excelentnej kvalite 😀

....že za pohybom chodím do fitka

Kedysi nad pohybom ľudia ani nerozmýšľali, pretože ho mali každý deň dosť. Náš sedavý spôsob života je pre nich nepochopiteľný a platenie členského vo fitku za to, aby sme sa aspoň trochu hýbali ešte nepochopiteľnejšie.  

Obrázok 7 S čím sa babke nepochválim

...že rada za koláč zaplatím 3,50€

A nepríde mi to až tak veľa… Ale ak máte tak zlatú babku ako ja, ktorá vám vysvetlí koľko bola výrobná cena celej torty a koľko by mal jeden kúsok podľa nej stáť, dva krát si rozmyslíte či ten koláč naozaj až tak chcete 😀

...že na diskotéke sa viac pije ako tancuje

A že dnešná diskotéka nemá (bohužiaľ) absolútne nič spoločné s ich zábavou. Prejavom sympatie je pozvanie na drink a nie pozvanie do tanca…a to tiež len v tom lepšom prípade, pretože obvykle je to len spôsob ako nás čo najviac opiť a dostať domov. Sorry for the ugly truth!:D

Kde sú tie časy, keď gestá boli jednoznačné a volenka bola súčasťou programu:)

...že tie roztrhané rifle som tak už kúpila

Všetci chápeme prečo majú s tým naše babky problém. FASHION WHAT?!

...že ôsma dovolenka na tom istom mieste je podľa mňa nuda

Hlavne keď žijeme v dobe, kedy máme svet ako na dlani a ceny leteniek sú symbolické. Ale proti gustu žiaden dišputát, Chorvátsko má tiež svoje čaro:)

...že ku šťastiu deti nepotrebujem

To neznamená že ich RAZ nechcem, alebo že sa na ne RAZ neteším. Ale môj život je momentálne šťastný a kompletný aj bez nich….a to aj napriek tomu že mi pomaly ťahá na 30-tku:)

Obrázok 4 S čím sa babke nepochválim
Obrázok 3 S čím sa babke nepochválim

Berte prosím tento článok s nadhľadom, pretože presne tak bol napísaný. Zbožňujem generáciu našich starých rodičov a veľmi rada by som žila v ich dobe. Aj napriek všetkým možnostiam, ktoré sa nám – mladým dnes otvorili, môžeme dobu v ktorej oni vyrastali a hodnoty podľa ktorých žili ticho závidieť.

A v neposlednom rade musím napísať, že som veľmi vďačná, že som zažila nie len moje 2 babky a 2 dedkov, ale aj všetky 4 prababky. A to je veľká vec!

Obrázok 5 S čím sa babke nepochválim

OUTFIT DETAILS:

Šaty: SHATY – Oranžové svetrové šaty

Kabát: ZARA

Čižmy: BAŤA

Kabelka: CAMELIA ROMA

Share: