K tomuto článku ma inšpirovala otázka v mojom poslednom interview pre online magazín Ženuškáreň (celý článok si môžete prečítať TU), v ktorej sa ma pýtali prečo som sa rozhodla zamerať práve na šaty a nie iné kúsky ženského oblečenia.

K móde som mala odmalička blízko, ale šaty mali v mojom srdci aj šatníku vždy špeciálne miesto. V škole pod lavicou som si ich kreslila a doma po škole šila. Strávila som hodiny hľadaním tých najoriginálnejších šiat po všemožných zahraničných stránkach. Niektoré veci sú proste dané, sú tak odjakživa a ani sa nad nimi nezamýšľame pretože ich berieme ako samozrejmosť. Toto bola jedna z nich a až donedávna som sa nad otázkou prečo práve šaty ani nezamyslela. Tak si to poďme spolu rozmeniť na drobné.

PREČO PRÁVE ŠATY?

...pretože kopírujeme

Počuli ste už niekedy že deti netreba vychovávať, stačí iba pekne žiť? To je veľká pravda, ale rodičov nekopírujeme len v správaní, ale aj v obliekaní. Takže ak vaša mama rada nosila šaty a obliekala sa žensky s veľkou pravdepodobnosťou sa budete aj vy. A to je aj môj prípad:)

...pretože šaty nás sprevádzajú našimi najdôležitejšími chvíľami v živote

Ku každej veľkej životnej akcii sa viažu šaty. Ja si na tie moje pamätám dodnes. Nádherné (trochu tortičkové) biele šaty na moje prvé sväté prijímanie, žlté slniečkové šaty na môj prvý deň v škole, šedé šifónové na môj venček (ukončenie tanečnej), zelené „mermaid style“ na moju stužkovú, červené obtiahnuté na moje promócie a dalo by sa pokračovať. Ku každým krásnym šatám sa viaže ešte krajšia udalosť na ktorú sme si ich obliekli a to o svojich obľúbených rifliach alebo sukni nemôžeme povedať 😀 you get my point?

...pretože šaty sú praktické

Šaty sú to najjednoduchšie čo si ráno bez zbytočného kombinovania (vrch a spodok) môžeme obliecť. Ja som svojho času bojovala s časom a nemohla som si dovoliť ráno stáť pol hodinu pred skriňou a rozmýšľať čo si oblečiem. Aj preto sa stali šaty mojou najobľúbenejšou alternatívou, ktorá mi zostala dodnes.

Keď si pozriete moje fotky, určite si všimnete, že šaty + kabát + čižmy boli mojou zimnou „rovnošatou“. V lete potom len vynechám kabát, prezujem sa do lodičiek a šaty vymením za ľahšie.

...pretože šaty robia človeka

A viem že v tom citáte sa myslia šaty ako oblečenie, ale ja teraz myslím šaty ako šaty:) Vďaka správnym šatám sa môžeme na párty premeniť na femme fatale, na plese sa na chvíľu zahrať na princeznú, alebo na kamarátkinej svadbe vyzerať ako víla. Čo šaty, to iná osobnosť a možnosti sú zábava!

...pretože šaty patria ženám!

V dobe keď sa zlievajú postavenia pohlaví, kde muži chodia na materskú a ženy vedú firmy je osviežujúce využiť aspoň jednu vec ktorá je už stáročia určená len a len pre nás ženy. Veď uznajte, nič nepôsobí ženskejšie ako žena v krásnych šatách!

OUTFIT DETAILS:

Šaty – SHATY 

Kabát – ZARA

Čižmy – Gino Rossi

Okuliare – RayBan

Share: