Medzi moje najobľúbenejšie knihy patria biografie úspešných podnikateľov. Bavia ma ich príbehy spolu so všetkými prekážkami, ktoré museli prekonať aby sa dostali tam kde sú a vybudovali z nuly fungujúcu firmu. O to viac ak ide o Slovákov/Slovenky a preto som sa rozhodla napísať tento článok a jednu šikovnú podnikateľku spolu s jej hand-made biznisom vám predstaviť.

Značku MAGAELA som objavila na instagrame a ako prvé ma zaujali ich nádherné produkty a super kvalitné fotky. Prezentovali sa na veľmi vysokej úrovni s tak profesionálnymi fotkami, že som ich automaticky zaškatuľkovala ako zahraničnú firmu. Keď som teda zistila, že za tým všetkým stojí Slovenka, značka mi bola ešte sympatickejšia. Nadviazali sme kontakt a tak sa zrodila aj táto spolupráca a vznikol tento článok 🙂

Začiatky

Čo by vás prvé napadlo, ak by vám niekto povedal, že si ide zakladať živnosť na predaj kvetinových venčekov? Mňa asi rada, aby do toho nešiel 😀 A s podobnou reakciou sa v roku 2013 stretla aj zakladateľka značky Magaela Michaela Gerhardová (o jej začiatkoch sa viac dočítate TU ).

Aj napriek tomu sa rozhodla vlastnú značku založiť a podnikanie vyskúšať a dnes si s istotou môže povedať, že to bolo dobré rozhodnutie. Svoje hobby premenila na zárobkovú činnosť, ktorá v súčasnosti živí nie len ju, ale aj jej partnera a ďalších troch zamestnancov. Vo svojom obchode na Sashe a Etsy eviduje dohromady viac ako 13 tisíc objednávok a takmer 4 tisíc pozitívnych hodnotení nehovoriac o tom, že na instagrame ju sleduje 15 tisíc ľudí a spolupracuje s najvychytenejšími fotografmi a značkami ako Lýdia Eckhardt, alebo Jaroslava Wurll Kocánová.  

Ako Miška píše v rozhovore pre Sashe (celý článok nájdete TU), k hand-made biznisu sa dostala vďaka okolnostiam „Zrazu som bola postavená do takého bodu, že som nemala na výber. Presťahovali sme sa do Rakúska a ja neviem po nemecky, nemám vodičák, nedá sa odtiaľto dostať inak ako autom a tak som bola nútená rozmýšľať, čo a ako.“ Prvé tri mesiace mala vraj hluché a potom sa predaj začal rozbiehať.

Produkty

V ponuke Magaela nájdete hlavne kvetinové vence, ktoré si podľa mňa so značkou aj všetci spájajú. Okrem toho však ponuku rozšírili už aj o náušnice, brošne, čelenky, náhrdelníky, náramky, motýliky, opasky či sponky. Ako Miška sama napísala, miluje prírodu a to sa premieta aj v jej tvorbe, ktorej kraľujú prírodné motívy.

Špeciálnu pozornosť prikladá materiálom, ktoré zháňa z celého sveta. Záleží jej na kvalite a autentickosti, pretože chce aby jej produkty boli na nerozoznanie od živých (a podľa toho, čo som videla veru aj sú!). Preto umelé materiály kombinuje s tými prírodnými, často krát aj ručne nazbieranými a usušenými. Materiál je tiež jednou z vecí, vďaka ktorej sa odlišuje od konkurencie.

Aj keď gro výroby tvoria zákazkové objednávky, Magaela prišla už aj s niekoľkými kolekciami, ktoré sú ale skôr výnimkou než pravidlom. Jej produkty sa tešia veľkej obľube hlavne medzi nevestami a družičkami, ktorým produkty vyrába na mieru presne podľa predstáv.

Tím Magaela

Za dokonalými produktmi a perfektným servisom stojí okrem zakladateľky Mišky a jej partnera Romana už aj tím ľudí. Okrem Slovenska robia produkty Magaela radosť ženám po celom svete a s firemnou politikou stále sa zlepšovať a prichádzať s novými produktmi aj materiálmi ešte o značke Magaela budeme určite počuť!

Ak sa vám príbeh značky a produkty Magaela zapáčili, sledovať ich môžete na instagrame @magaela_accessories.

OUTFIT DETAILS:

Červené šaty z článku nájdete TU

Ružové šaty z článku nájdete TU

Dlhé cyklamenové šaty nájdete TU

Dlhé béžové šaty nájdete TU

 

Za spoluprácu na článku ďakujem Deniske Vyšňovskej (IG: @denisa.vysnovska)

Share: