LET’S TALK

LIFESTYLE DESIGN – kto si ako zariadi tak má

Počúvam práve audio knihu What I Know for Sure od Oprah Winfrey, ktorá je kompiláciou príbehov ktoré zažila a ponaučení, ktoré si z nich zobrala. V skratke je o životných múdrostiach, ktorými si je úplne istá. To ma prinútilo zamyslieť sa, či je v mojom (mladom) živote už teraz niečo, čím som si na 100% istá. A hneď ma napadla jedna vec – že každý si je strojcom svojho (ne)šťastia.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Prečo práve šaty?

K tomuto článku ma inšpirovala otázka v mojom poslednom interview pre online magazín Ženuškáreň (celý článok si môžete prečítať TU), v ktorej sa ma pýtali prečo som sa rozhodla zamerať práve na šaty a nie iné kúsky ženského oblečenia.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

S čím sa babke nepochválim!

Tento článok ma napadol pri pohľade na tieto fotky, ktoré vznikli v Púchove – mieste kde som vyrastala, odkiaľ mám celú rodinu a kde trávim každú voľnú chvíľu. Keď poviem, že idem „domov“ myslím tým Púchov a nie moje oficiálne trvalé bydlisko Nové Mesto nad Váhom:)

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

10 vecí, ktoré môžem(e) v novom roku robiť lepšie

Dávate si novoročné predsavzatia? Ja áno, každý rok odkedy si len pamätám. Kedysi to boli jednoduché záväzky ako dobré známky, vyšší plat, alebo číslo na váhe zatiaľ čo teraz sú to skôr otázky sebarozvoja, životosprávy a celkového smerovania. Myslím si, že či sme alebo nie sme so svojim životom spokojní vždy je priestor na zlepšenie a nie je lepší pocit ako ten keď vidíte že rastiete a zlepšujete sa či už je to fyzicky, spirituálne alebo mentálne.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

5 tipov na darčeky, ktoré potešia každú ženu

Máme necelé dva týždne do Vianoc a stavím sa že nejeden z vás ešte stále nemá darčeky. Nejdem sa púšťať do kompletnej „gift guide“ pre neho, pre ňu, pre deti, pre rodičov, pre domácich miláčikov  (áno, aj tipy na darčeky pre psov som už na iných blogoch zahliadla:)) ale radšej sa sústredím len na to, čomu naozaj rozumiem. T.j. ako spraviť ženu šťastnou – teda aspoň pod vianočným stromčekom:)

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Revolúcia v obliekaní a prečo byť jej súčasťou

Oblečenie už dávno nie je funkčnou záležitosťou, ale otázkou statusu, spôsobom sebavyjadrenia a odlíšenia sa od ostatných. Kvantita sa zvyšuje, kvalita znižuje a trendy diktujú nezmyselné tempo, akým by sme oblečenie mali meniť. Šikovný marketing nás presviedča, že nie sme dosť pekní/štýloví/moderní a navádza nás ešte k väčšiemu konzumu, ktorý (vraj) naše problémy vyrieši. To všetko hrá do kariet odevným spoločnostiam, ktorým ide len o zisk aj na úkor udržateľnosti (nehovoriac o neetických praktikách výroby oblečenia).

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »
Obrázok 1 Prečo som sa rozhodla spustiť blog?

Prečo som sa rozhodla spustiť blog?

Dlho som rozmýšlala či do toho ísť. Ja som z tých čo dokážu pri všetkom nájsť dôvod prečo NIE:) S blogovaním sa ale pohrávam už tak dlho, že som skúsila podľa mojich múdrych kníh (o nich v nejakom ďalšom príspevku) otočiť svoju mentalitu a porozmýšľať nad tým prečo ÁNO. A tak sa v svojom historicky prvom príspevku s vami podelím o to, na čo som prišla. Takže, prečo som sa rozhodla spustiť blog? 

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »