Máme tu prvé letné dni (aj keď to vonku možno tak nevyzerá) a preto je čas zhodnotiť čo mi túto jar robilo radosť, zlepšovalo/uľahčovalo život a čo by som určite odporučila aj vám. Moja pravidelná rubrika „FAVOURITES“ ktorá by si tento krát zaslúžila podtitulok: „Quarantine edition“.


Takže tu je zoznam mojich desiatich jarných favourites:

1. FIVE MINUTE JOURNAL

KÚPITE TU: Five Minute Journal

Ak Five Minute Journal nepoznáte, v skratke sa dá povedať že to je zápisník vďačnosti. Pomocou jednoduchých otázok, ktoré by ste mali vyplniť ráno hneď po zobudení a večer tesne pred spaním si pripomínate za čo ste vďační, čo ste v daný deň dosiahli, ako ste mohli ten ktorý deň spraviť lepším a súčasťou každého dňa je aj jedna afirmácia a motivačný citát.

Ide o veľmi jednoduchý koncept a produkt, ale jeho pravidelné používanie má naozaj efekt a hovorím to z vlastnej skúsenosti. Začala som ho používať ešte v januári a mal veľmi pozitívny dopad na môj život aj mentalitu. Nejde o žiadny slniečkarsky výmysel ale tréning mysle nájsť v akokoľvek nepriaznivej situácií a ťažkom životnom období niečo za čo byť vďačný. Sústrediť sa na to dobré a preorientovať svoju pozornosť z toho čo nemáme na to čo máme. A tréning, presne ako fyzický tak aj psychický funguje najlepšie keď ho praktizujete pravidelne. Preto môžem po niekoľkých mesiacoch denno-denného používania zhodnotiť, že ma žurnál naučil nájsť niečo pekné na každom dni, oceniť tie malé (ne)podstatné drobnosti a byť vďačná za všetko čo mám. Tvorcovia to sami najlepšie povedali, že pilulka šťastia síce neexistuje, ale tento zápisník je to najbližšie k nej, čo si môžete kúpiť.

Takže Five Minute Journal by som odporučila celoročne, ale mám pocit že mi psychicky veľmi pomohol hlavne počas pandémie, keď som pomoc s pozitívnym myslením potrebovala najviac. Ak prechádzate ťažkým životným obdobím, alebo ste z nejakého dôvodu nešťastní, toto je najlepšia 20 eurová investícia ktorú pre seba a svoje psychické zdravie môžete spraviť.

2. PÁN KRÁLIČEK PRIESTOR

NÁJDETE TU: @pankralicek

Útulná kaviareň, ktorú som objavila len nedávno s tými najlepšími wafflami v meste! Chrumkavé vanilkové cesto s čerstvým ovocím, topingom podľa vlastného výberu a dávkou domácej šľahačky k tomu. Tak čo, už sa vám zbiehajú slinky? Ja už rozmýšľam kedy tam koho zas najbližšie zoberiem na brunch 🙂 Treba ešte dodať, že ak by vám sladké náhodou nebolo po chuti, waffle robia aj v slanej verzií, ale majú na výber aj všeličo iné. Spoločným menovateľom sú poctivé ingrediencie a neskutočná chuť. K tomu pridajte milú obsluhu, minimalistcky a štýlovo zariadený priestor a vyjde vám perfektné miesto na víkendový brunch, posedenie pri víne s kamarátkou, alebo len rýchlu kávu po práci…

3. BRAZILIAN BUM BUM CREAM

KÚPITE TU: Brazilian Bum Bum Cream

Toto maslo je najlepší telový produkt aký som kedy vyskúšala. Je z prírodných ingrediencií, neskutočne krásne vonia a perfektne vás hydratuje ešte hodiny po aplikácií. Vraj má vďaka guarane aj spevňujúce účinky a proticelulitídny efekt. Ja síce verím, že tukové bunky a celulitídu premôže hlavne zdvihnúť zadok a ísť cvičiť, ale keď už sa k tomu dokopem po cvičení si vždy doprajem malý home spa moment v podobe tohto masla. Spravila som si z toho odmenu za každý tréning, aby som sa po tréningu mala na čo tešiť a takéto mini odmeny robia s motiváciou veľké divy, ale o tom niekedy nabudúce. 😉

4. KOSTÝMY A SETY

Povedala by som, že kostýmy sú skôr all time favourite ale vzhľadom na počasie ich najviac nosím na jar, preto sa dostali aj do tohto zoznamu. Tento rok sú zároveň jedným z trendov, takže sa mi podarilo „uloviť“ zopár originálnych kúskov. Mojim obľúbeným je určite tento sukňový kostým z ASOS.

KÚPITE TU: ASOS kostýmová sukňaASOS kostýmové sako

Ale veľmi rada nosím aj tento klasický nohavicový kostým zo ZARA.

KÚPITE TU: ZARA kostýmové nohaviceZARA kostýmové sako

5. BOSE SLÚCHADLÁ

KÚPITE TU: Bose QuietComfort 35 (Serie II)

Keď som tieto slúchadlá dostala, ani som netušila ako veľmi ich budem využívať. Majú „noise cancelling“ (odhlučňovaciu, či ako to preložiť :)) funkciu, takže keď si ich nasadíte okolitý svet prestane existovať. Sú mojim najlepším parťákom do lietadla, do fitka, na spanie keď je vonku hluk ale aj na doma keď susedia vŕtajú. Ak máte deti a jeden z vás si chce na pár minút oddýchnuť, tieto slúchadlá vám vytvoria ničím nerušenú oázu pokoja. Cenovo sú síce trochu drahšie, ale úžasne fungujú a veľmi vám spríjemnia život!

6. DESENIO PRINTS

KÚPITE TU: www.desenio.sk

(Táto časť článku vznikla v spolupráci s Desenio)

Jednu dekoratívnu stenu s plagátmi som chcela už dlho. Poznala som to zo sociálnych sietí a vždy sa mi to veľmi páčilo. Ako pri mnohých veciach som sa ale nikdy nedokopala rámy a plagáty kúpiť a potom ich ešte aj povešať (znelo to ako príliš veľa práce :D). Preto ma veľmi potešila spolupráca s Desenio, ich produkty som aj tak chcela a konečne ma niečo prinútilo to spraviť.

Začiatkom roka som si kúpila plagáty do mojej pracovne a minulý týždeň som si objednala ďalšie aj do obývačky. Vyberala som plagáty v neutrálnych tónoch a podľa mňa sa perfektne k celému dizajnu miestnosti hodia.

S kódom “DANAHAVANA” môžete od 23-25. júna využiť zľavu 25% na všetky produkty okrem rámov, výberových a personalizovaných plagátov na  všetkých Desenio stránkach. Sledujte @desenio pre ešte viac inšpirácie!

PLAGÁTY NA FOTKE:

Figuratone 50×70 – https://desenio.sk/sk/figuratone-plagat

Gold and Green Palm Leaves 30×40 – https://desenio.sk/sk/gold-and-green-palm-leaves-plagat

Abstract Marble 30×40 – https://desenio.sk/sk/abstract-marble-plagat

Golden Palm 21×30 – https://desenio.sk/sk/golden-palm-plagat

7. CASHEW CREAM POWERLOGY

KÚPITE TU: Powerlogy BIO Cashew Cream

Toto kešu maslo používam každý jeden deň do mojej rannej kaše. Dodá jej krémovú konzistenciu a fantastickú orieškovo-kokosovú príchuť. Zo všetkých masiel ktoré som kedy vyskúšala a že ich veru bolo, toto je môj absolútny favorit a odporúčam ho vyskúšať aj vám.

 Od značky Powerlogy som ochutnala už takmer všetko a ďalšie produkty, ktoré by som vám určite odporučila vyskúšať sú ich mandľové maslo a olivový olej, ktorý je nie len super kvalitný, ale hlavne tak krásne balený že ho často kupujeme aj ako darček.

8. TRÉNINGY S CHLOE TING

NÁJDETE TU: YouTube channel Chloe Ting

Vzhľadom na situáciu som takmer celú jar nemohla chodiť do fitka, ani na môj milovaný jumping (o jumpingu si môžete prečítať v článku Jesenné favourites) takže som si musela cvičenie vyriešiť z domu. Spolu s pandémiou sociálne siete zaplavili rôzne online hodiny a online tréneri, takže mi nejakú dobu trvalo kým som našla tú, ktorá mi presne vyhovovala.

Nakoniec som vyskúšala YouTube channel Chloe Ting, ktorá precvičuje v reálnom čase, jej workouty trvajú zväčša 10-20 minút a forma aj spôsob spracovania jej tréningov mi dokonale sadol. Počas pandémie som teda kombinovala kardio (buď bicykel, alebo prechádzku) s 1-2 tréningami s Chloe keď som prišla domov. Malo to síce stále ďaleko od intenzity a náročnosti mojich bežných tréningov, ale lepšie ako nič, všakže 🙂

Hneď ako sa dalo som sa pochopiteľne vrátila k môjmu normálnemu režimu, ale ak uprednostňujete cvičenie doma, tento kanál vám určite odporúčam!

9. ÚLOŽNÉ BOXY Z IKEA

KÚPITE TU: IKEA úložné riešenia

K jari patrilo aj triedenie šatníka a prehodenie jesenných/zimných vecí za jarné/letné. Pri nich som si uvedomila, aké praktické úložné riešenia majú v IKEA a koľko z nich využívam. Takže moje ďalšie odporúčanie pre bezpečné a praktické uskladňovanie (nie len) oblečenia sú úložné boxy, ktoré sama už roky používam a som s nimi veľmi spokojná.

10. „THE LAWS OF HUMAN NATURE“ KNIHA

KÚPITE TU: The Laws of Human Nature by Robert Greene

Asi najhrubšia a najdlhšia kniha do akej som sa kedy pustila, ale doslova hltám každé jedno slovo 😀 Ak vás baví ľudská psychológia, bude vás baviť aj táto kniha. Hovorí o vzorcoch správania, v ktorých fungujeme. O tom ako ich čo najefektívnejšie rozpoznať a vo vzťahu ku druhým ako sa k nim postaviť a správať a vo vzťahu ku sebe ako sa ich naučiť ovládať a využiť vo svoj prospech. Kniha je doplnená o príklady správania na historicky známych osobnostiach, ako je napr. Coco Chanel alebo Stalin čo robí čítanie ešte zaujímavejším.

V knihe je presne opísané a jednoducho vysvetlené správanie s ktorým sa denne potýkame, len sme ho možno nedokázali pomenovať. V každej kapitole nájdem niekoho z rodiny, či kamarátov koho správanie presne opisujú. Často krát však v knihe nájdem aj opis svojho správania a nie práve v tých najlichotivejších častiach, ale vtedy je čítanie ešte o to zaujímavejšie.

Knihu som síce ešte nedočítala, ale môžem vám ju všetkými desiatimi odporučiť už teraz!

Share: