FASHION

Pracovný šatník od základov

Snažím sa na blogu striedať fashion témy a všetko ostatné. Takže po poslednom článku o knihách som rozmýšľala o čom z oblasti módy napísať…. a potom som sa pozrela do svojho šatníka a bolo mi to hneď jasné. Obliekanie, ktoré som posledné roky riešila a ktoré rieši každá jedna žena, teda pokiaľ nie je na materskej alebo nepatrí medzi šťastné percento ktoré robiť nemusí – pracovný šatník!

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Jarné trendy, ktoré uvidíte všade okolo seba!

Pred pár dňami nám oficiálne začala jar! A tak ako každý rok, aj teraz vypuklo vo fashion komunite okolo jarnej módy malé šialestvo:) A niet divu, konečne môžeme vymeniť hrubé kabáty a tmavé farby za ľahké materiály a pastelové odtiene… S príchodom jari sa obliekanie mení z nutnosti na zábavu a kreativite sa medze nekladú.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Prečo práve šaty?

K tomuto článku ma inšpirovala otázka v mojom poslednom interview pre online magazín Ženuškáreň (celý článok si môžete prečítať TU), v ktorej sa ma pýtali prečo som sa rozhodla zamerať práve na šaty a nie iné kúsky ženského oblečenia.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Naša prvá módna prehliadka

Ako už mnohí viete, pred pár rokmi som založila firmu SHATY. Prvý rok sme fungovali len ako e-shop a o rok neskôr už aj ako online požičovňa šiat. Pomaly sme rozširovali sortiment, nadväzovali spolupráce s novými dodávateľmi, získavali stále viac spokojných zákazníčok a jednou z tohtoročných noviniek bolo aj predstavenie služby hromadného požičania šiat pre družičky.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Tón v tóne – monochromatické obliekanie

To že zbožňujem šaty asi nikoho neprekvapí. Tí čo ma poznajú, vedia aj to že zbožňujem overaly. Ale viete čo majú spoločné a prečo ich mám tak rada? Pretože sú one-and-done:) Jeden kus oblečenia, ktorý netreba s ničím extra kombinovať a sám o sebe vyzerá super. Ak k tomu pripočítate, že nosím len béžové a čierne lodičky ušetrila som pol hodinu ranného rozmýšľania pri skrini čo na seba! A najlepšie na tom je, že môžem ušetrený čas a energiu investovať do niečoho efektívnejšieho a produktívnejšieho ako je obliekanie. Nie že by na obliekaní bolo niečo zlé, ja mám módu rada, ale to rozhodovanie! Toľko možností a toľko kombinácií nám (nerozhodným) ženám a hlavne našej dochvíľnosti neprospieva 🙂

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Čo si obliecť na ples a základy plesovej etikety

Plesová sezóna je zahájená a ak máte nejaký ples na programe aj vy, určite ako prvé riešite čo na seba. V oblečení by ste sa v prvom rade mali cítiť pohodlne, malo by lichotiť vašej postave, ale pri spoločenskej udalosti akou je ples by vaše oblečenie malo spĺňať aj základné pravidlá etikety, ktoré sú bohužiaľ stále mnohým neznáme:)

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Revolúcia v obliekaní a prečo byť jej súčasťou

Oblečenie už dávno nie je funkčnou záležitosťou, ale otázkou statusu, spôsobom sebavyjadrenia a odlíšenia sa od ostatných. Kvantita sa zvyšuje, kvalita znižuje a trendy diktujú nezmyselné tempo, akým by sme oblečenie mali meniť. Šikovný marketing nás presviedča, že nie sme dosť pekní/štýloví/moderní a navádza nás ešte k väčšiemu konzumu, ktorý (vraj) naše problémy vyrieši. To všetko hrá do kariet odevným spoločnostiam, ktorým ide len o zisk aj na úkor udržateľnosti (nehovoriac o neetických praktikách výroby oblečenia).

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »
Obrázok 1 capsule wardrobe

Na ceste ku CAPSULE WARDROBE

Viete čo je CAPSULE WARDROBE? Je to šatník pozostávajúci len z pár kusov oblečenia, ktoré sa navzájom perfektne hodia a vďaka ktorým sa ráno bez zbytočného rozmýšľania oblečiete. To vám ušetrí množstvo času, rozhodovania aj peňazí a v konečnom dôsledku zjednoduší život.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »