FASHION

Tón v tóne – monochromatické obliekanie

To že zbožňujem šaty asi nikoho neprekvapí. Tí čo ma poznajú, vedia aj to že zbožňujem overaly. Ale viete čo majú spoločné a prečo ich mám tak rada? Pretože sú one-and-done:) Jeden kus oblečenia, ktorý netreba s ničím extra kombinovať a sám o sebe vyzerá super. Ak k tomu pripočítate, že nosím len béžové a čierne lodičky ušetrila som pol hodinu ranného rozmýšľania pri skrini čo na seba! A najlepšie na tom je, že môžem ušetrený čas a energiu investovať do niečoho efektívnejšieho a produktívnejšieho ako je obliekanie. Nie že by na obliekaní bolo niečo zlé, ja mám módu rada, ale to rozhodovanie! Toľko možností a toľko kombinácií nám (nerozhodným) ženám a hlavne našej dochvíľnosti neprospieva 🙂

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Čo si obliecť na ples a základy plesovej etikety

Plesová sezóna je zahájená a ak máte nejaký ples na programe aj vy, určite ako prvé riešite čo na seba. V oblečení by ste sa v prvom rade mali cítiť pohodlne, malo by lichotiť vašej postave, ale pri spoločenskej udalosti akou je ples by vaše oblečenie malo spĺňať aj základné pravidlá etikety, ktoré sú bohužiaľ stále mnohým neznáme:)

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Revolúcia v obliekaní a prečo byť jej súčasťou

Oblečenie už dávno nie je funkčnou záležitosťou, ale otázkou statusu, spôsobom sebavyjadrenia a odlíšenia sa od ostatných. Kvantita sa zvyšuje, kvalita znižuje a trendy diktujú nezmyselné tempo, akým by sme oblečenie mali meniť. Šikovný marketing nás presviedča, že nie sme dosť pekní/štýloví/moderní a navádza nás ešte k väčšiemu konzumu, ktorý (vraj) naše problémy vyrieši. To všetko hrá do kariet odevným spoločnostiam, ktorým ide len o zisk aj na úkor udržateľnosti (nehovoriac o neetických praktikách výroby oblečenia).

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »
Obrázok 1 capsule wardrobe

Na ceste ku CAPSULE WARDROBE

Viete čo je CAPSULE WARDROBE? Je to šatník pozostávajúci len z pár kusov oblečenia, ktoré sa navzájom perfektne hodia a vďaka ktorým sa ráno bez zbytočného rozmýšľania oblečiete. To vám ušetrí množstvo času, rozhodovania aj peňazí a v konečnom dôsledku zjednoduší život.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »

Jesenné must-have kúsky

Máte radi jeseň? Ja ju zbožňujem. Všetky tie farby a vône, počasie tak akurát:) a k tomu ideálne obdobie na off-season dovolenky, ďalšiu crazy halloweensku party (beriem všetky tie hejterské názory na tento „západný sviatok“, ale kedy máme my dospelí ešte príležitosť beztrestne a bez hanby vyraziť v maskách do ulíc?:)) O tom som ale nechcela…. poďme sa baviť o jesennej móde.

ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK »