Žijeme v „dobe instagramovej“ kedy bez fotky akoby si tam ani nebol 🙂 To či je to dobre, alebo zle nechám na vás, ale v tomto článku sa spolu pozrieme na miesta v Bratislave, kde ulovíte tie najlepšie zábery! Nemáme tu azúrové more, ani pláže s bielym pieskom či záhony kvetov ako v Amsterdame, ale s trochou kreativity sa dajú nájsť miesta ktoré konkurujú aj tým najfotogenickejším kútom sveta.

Toto sú podľa mňa niektoré z nich:

1. Bratislavský hrad a jeho okolie

Ak hovoríme o Bratislave, hradom musíme začať. Najvýraznejšia dominanta, historická pamiatka a tiež fotogenické pozadie každej fotky. Či už zblízka, z diaľky, alebo z uličiek pod hradom ak si do Bratislavy idete po fotku na instagram (alebo aj do rodinného albumu :)), hrad by mal byť vašou prvou zastávkou.

2. Židovská ulica s pastelovým domoradím

Najkrajšia ulička v Bratislave hýri pastelovými farbami a roztomilými domčekmi s retro nádychom. Ak sa tam vyberiete fotiť počas západu slnka, máte pozadie ako z pohľadnice na počkanie.  

3. Obrastený dom

…má svoje čaro a na fotkách vyzerá perfektne! Nečakajte však že sa pri ňom vyfotíte len tak jednoducho. Je na rušnej križovatke kde sa budete musieť vysporiadať nie len s dopravou ale aj množstvom okoloidúcich (niekedy zazerajúcich) ľudí 😀 Ak vás to ale neodradí, odnesiete si odtiaľ naozaj krásne fotky.

4. UFO

Vyhliadková veža UFO je spolu s hradom poznávacím znamením Bratislavy. Charakter mesta dotvára už od roku 1967, kedy sa považovala za najodvážnejšiu stavbu svojej doby. Jednoducho ju zachytíte z viacerých uhlov, ale na fotkách sa podľa mňa najlepšie vyníma z promenády pri Dunaji od Eurovei až do starého mesta, kde vznikli aj moje fotky.

5. Botanická záhrada Univerzity Komenského

Ak chcete na fotkách trochu prírody a zelene, ani to nie je v Bratislave problém. Okrem Medickej záhrady a Železnej studienky odporúčam hlavne Botanickú záhradu UK, ktorá je na fotenie ako stvorená! Kúsok džungle v srdci mesta v krytých a vyhrievaných priestoroch vhodných na fotenie aj počas zimy – tomu hovorím win win:)

6. Uličky starého mesta

Od Hviezdoslavovho námestia až po hrad tvoria historické uličky starého mesta ideálne prostredie na fotenie. Pre dokonalý záber odporúčam ísť fotiť v skorých ranných hodinách, kým všetci turisti, ktorých sú bratislavské uličky plné, ešte spia 🙂 

Tých fotogenických miest je po Bratislave oveľa viac. Nezabudla som na Modrý kostol, či budovu Slovenského rozhlasu ale tento článok si nechám na pokračovanie, pretože ešte ani ja nemám zo všetkých spravené fotky.

Sú miesta, ktoré vás hneď pri nadpise článku napadli a ja som ich nespomenula? Dajte mi ich do komentára nech sa inšpirujem na napísanie druhej časti a svoje najbližšie fotenia:)

Share: