Pred nedávnom internet obletela tzv. #10yearchallenge. Pre tých z vás, ktorí žijú v jaskyni bez internetu:) a nepostrehli ju, išlo o porovnanie fotiek spred desiatich rokov a dnes. Bol toho plný instagram a tak som si z vlastnej zvedavosti vyhľadala v mojich archívoch fotky z roku 2009. Vtipnou náhodou je, že presne v tom období som prišla z Írska o viac než 10kg ťažšia a nespoznali ma skoro ani vlastní rodičia 😀 Vďaka tomu moja verzia #10yearchallenge vyzerá ako „before/after“ marketingová kampaň na diétne pilulky. Veď posúďte sami…

2009 (Dublin)
2019 (Bratislava)

Toto porovnanie vyvolalo toľko ohlasov a správ, že som sa rozhodla napísať moju krátku transformation story:)

Čo sa (mi) teda stalo?

V skratke štyri mesiace nezdravého jedla, alkoholu a žiadneho športu v Írsku. To miesto píšem zámerne, pretože veľmi prispelo k tomu, že som to nechala zájsť až tak ďaleko. Írsko praje kilám – k sendvičom chipsy, majonéza do všetkého, múkové polievky, predražené šaláty a k tomu tuční ľudia ktorí to vôbec neriešia všade okolo vás. Ako bonus som sa za celé leto nevážila, pretože ako študent na brigáde míňate peniaze na iné veci než je váha. Tie rifle mi síce boli o kúsok tesnejšie, ale čo…iná voda, možno sa zbehli 🙂

To že som sa prejedla skoro k 70 kilám som si vlastne uvedomila až keď som prišla domov. Najprv sa mi nezdal ten mamin výraz keď ma uvidela prichádzať z letiska a doma ma číselko na váhe už len zabilo:)

Rýchly proces

Ja som zástanca všetkých tvarov a veľkostí, ale určite budete súhlasiť, že každý máme „svoju váhu“ pri ktorej sa cítime najlepšie. Ja som ju mala keď som do Írska odchádzala a tri mesiace po tom, ako som odtiaľ prišla. Celé to bol rýchly proces a moje tučné obdobie trvalo len pol roka.

Odvtedy tvrdím že schudnúť nie je až také ťažké – a hlavne keď máte z čoho. Je to jednoduchá matematika – znížiť príjem kalórií (menej jesť) a zvýšiť ich výdaj (hýbať sa – na chudnutie kardio, na spevnenie silový tréning). Možno som to napísala jednoduchšie ako to celé je, ale toto nie je fitness blog a ani ja nie som na slovo vzatý odborník, takže sa do toho viac nejdem púšťať.

2009 (Dublin)
2019 (Bratislava)

10 rokov rovnakej váhy

Od môjho írskeho zaváhania si už 10 rokov držím rovnakú váhu. Kilo-dve mi sem tam ujdú, ale tie beriem len ako výstražný prst, ktorý niekedy potrebujem.

Aj keď sa pri pohľade na moje fotky spred desiatich rokov trochu hanbím, toto obdobie mi veľmi pomohlo. Potrebovala som rýchlo a v rámci možností zdravo (bez jojo efektu) schudnúť a preto som si o zdravej strave veľa naštudovala. Informácie, ktoré som vtedy získala užitkujem dodnes a je to to najlepšie čo som pre seba a svoje zdravie mohla spraviť. Zdravá strava nie je len spôsob ako si udržať váhu, ale hlavne zdroj energie a „palivo“ pre naše telo aj myseľ.

Ak vás problematika zdravého stravovania zaujíma odporúčam blog www.eatthis.com  alebo YouTube kanál blogerky Annie Jaffrey prípadne Dr. Mona Vand.

Na záver...

Som síce o desať rokov staršia, ale cítim sa vo svojom tele lepšie ako kedykoľvek predtým. To neznamená, že by som neprijala o 10cm viac a nezúžila svoje lýtka minimálne o polovicu:) ale naučila som sa akceptovať čo už nezmením a mať sa aj napriek tomu rada.  

Dokonalosť je predsa nudná, no nie?!

OUTFIT DETAILS:

Šaty: Guess

Kabelka: Burberry

Share: